Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Zadbaj o swój suchy skafander.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I PIELĘGNACJI SUCHEGO SKAFANDRA BARE DO NURKOWANIA:

Suchy skafander jest bardzo przydatny, zarówno do nurkowania zimą jak również w innych porach roku. Zapewnia ochronę podczas nurkowania i  zapobiega utracie ciepła podczas długich eksploracji w jaskiniach i wrakach. Odpowiednio dopasowany skafander zapewni Ci komfortowe nurkowanie. Suchy skafander sprawi , że nie będzie to zimne przygnębiające doświadczenie lecz przyjemność podczas każdego nurkowania.

ODPOWIEDNIE DOBRANIE ROZMIARU SUCHEGO SKAFANDRA BARE:

Zanim zaczniesz nurkować z suchym skafandrem, koniecznie dopasuj odpowiedni rozmiar. Upewnij się, że pasuje on do Twojej budowy ciała i wszystkie uszczelnienia (przy nadgarstkach i szyi) są dopasowane do Ciebie. W Bare dostępnych jest 20 rozmiarów męskich i 11 rozmiarów damskich. Łatwo więc znaleźć odpowiedni rozmiar nie przepłacając za szycie na miarę. W Bare szycie na miarę jest ostatecznością. Możesz dokładne dopasować skafander u lokalnego  sprzedawcy BARE.

Podczas przymierzania suchego skafandra do nurkowania  upewnij się, że masz na sobie najgrubszą bieliznę jaką posiadasz. Tak przygotowany, włóż skafander  i wykonaj testy sprawdzające zakres ruchów, aby upewnić się, że skafander nie ogranicza swobodnego poruszania się w nim. Jeśli w jakikolwiek sposób Twoje ruchy są skrępowane, weź rozmiar większy. Gdy znajdziesz już właściwy, odpowiednio przeszkolony sprzedawca pomoże Ci dopasować uszczelnienia na szyję i nadgarstki. Wszystkie powinny przylegać, jednak nie zbyt ciasno.

ZAMKI W SUCHYM SKAFANDRZE:

Gdy skafander jest już dopasowany, czas pomyśleć o zamkach. Odpowiednia pielęgnacja zamka w skafandrze jest prawdopodobnie najważniejsza, aby przedłużyć przydatność suchego skafandra. Dbanie o zamek zapewnia suche nurkowanie za każdym razem, a częste smarowanie zamka przedłuża jego żywotność. Nanieś smar dołączony do skafandra na samym końcu zamka, z przodu oraz wewnątrz.  Jeżeli skafander jest dłuższy czas nieużywany powtórz czynności związane ze smarowaniem. Podczas przechowywania i transportu zamek powinien być zamknięty.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI SUCHEGO SKAFANDRA:

  1. Nie wystawiaj skafandra na działanie promieni słonecznych oraz nadmierne ciepło.
  2. Przepłucz skafander wodą po każdym nurkowaniu. Powieś skafander do wysuszenia.
  3. NIE STOSUJ wosku do zamka, aerozolu lub smarów na bazie parafiny, gdyż wpłynie to niekorzystnie na zamek i materiał skafandra. Używanie tych produktów ułatwia osadzanie się brudu i piasku sprawiając trudności przy korzystaniu z zamka.
  4. Delikatnie wyczyść zamek używając miękkiej szczoteczki do zębów. Gdy zajdzie taka potrzeba, użyj wody z odrobiną mydła.
  5. Przechowuj skafander, upewniając się, że jest czysty i całkowicie suchy. Zwiń go do torby na skafander dołączonej do zestawu i przechowuj w suchym, chłodnym miejscu, możesz również przechowywać skafander powieszony na wieszaku w suchym pomieszczeniu, lecz zwróć uwagę aby nie przechowywać go w pobliżu grzejnika lub innego urządzenia które emituje ciepło.
  6. Stosuj wyłącznie smary do zamków rekomendowane przez producenta.

Jeśli odpowiednio dbasz o swój suchy skafander, będziesz mógł cieszyć się nim przez długi czas. Perfekcyjnie dopasowany suchy skafander do nurkowania  wykonany z wytrzymałych materiałów, zapewniający świetną mobilność, posiadający funkcjonalne kieszenie oraz specjalny „slim cut design” zapewni Ci lata świetnego zabezpieczenia podczas wszystkich typów nurkowania.

Zadbaj o swój suchy skafander.
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów