Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

W jaki sposób czyścić i dezynfekować skafandry i akcesoria neoprenowe?

TWÓJ SPRZĘT NURKOWY MA NIEPRZYJEMNY ZAPACH PO NURKOWANIU? ODKRYJ NASZE RADY DOTYCZĄCE GRUNTOWNEGO CZYSZCZENIA I DEZYNFEKCJI SKAFANDRÓW I AKCESORIÓW NEOPRENOWYCH!

Utrzymanie sprzętu nurkowego w dobrym stanie wymaga regularnego czyszczenia i dezynfekcji, zaś niektóre części odzieży wymagają specjalnej pielęgnacji, aby mogły zapewnić Ci ochronę, której potrzebujesz. Należy jednak zwrócić uwagę na produkty do czyszczenia lub dezynfekcji, których używasz, ponieważ nie wszystkie nadają się do sprzętu nurkowego. Niektóre produkty do dezynfekcji mogą uszkodzić neopren, silikon lub gumowe części.

Co więcej, ze względu na porowatą strukturę, neopren pochłania i zatrzymuje ciecze, więc jeżeli dana część odzieży nie zostanie odpowiednio zdezynfekowana, może ona stać się nośnikiem dla potencjalnie patogennych bakterii lub grzybów.

Środek dezynfekujący ScubaClean, został specjalnie opracowany do czyszczenia oraz dezynfekcji produktów do sportów wodnych i idealnie nadaje się do dezynfekcji zarówno mokrych, jak i suchych skafandrów, KRW, rękawic, butów i akcesoriów neoprenowych. Potrójne działanie: grzybobójcze, wirusobójcze i bakteriobójcze, gwarantuje całkowitą dezynfekcję sprzętu nurkowego w kilka minut, a ponadto usuwa nieprzyjemne zapachy i odświeża.

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KILKA PORAD DOTYCZĄCYCH CZYSZCZENIA PO KAŻDYM NURKOWANIU:

1. Pamiętaj, aby dokładnie przepłukać skafander w zimnej lub letniej wodzie tak szybko po nurkowaniu, jak to możliwe (lepiej użyć pojemnika, aby ograniczyć zużycie wody), następnie zanurz go w wodzie, dodając produkt do dezynfekcji ScubaClean firmy LookClear.  Aby przeprowadzić szybkie czyszczenie, możesz użyć Sprayu ScubaClean, który należy rozpylić na całej powierzchni, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą.

2. Pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na zamek błyskawiczny, ponieważ mogą się tam znajdować pozostałości soli. W przypadku dużych pozostałości soli, należy wyczyścić zamek do czego możesz użyć Sprayu ScubaClean, a następnie należy nasmarować zamek błyskawiczny sztyftem np:. LubriWax.

3. Rozwieś skafander do wyschnięcia na szerokim wieszaku, aby uniknąć odkształceń w okolicy ramion z dala od promieni słonecznych, aby uniknąć przebarwień lub pęknięć neoprenu.

4. Kiedy skafander jest suchy, wywiń go na drugą stronę, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Następnie umieść sprzęt w wodoszczelnych pojemnikach i przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła, w celu ochrony przed wilgocią i wahaniami temperatury.

PRZETARCIA LUB DZIURY W SKAFANDRZE LUB AKCESORIACH Z NEOPRENU?

Jeśli podczas czyszczenia sprzętu nurkowego zauważysz przetarcia lub dziury w skafandrze, nie trać czasu i jak najszybciej je napraw, aby uniknąć większych szkód! Aby dokonać szybkiej naprawy skafandra i akcesoriów z neoprenu, możesz użyć kleju do neoprenu koloru czarnego lub kleju i uszczelniacza o wysokiej wytrzymałości  PolyFix.

KILKA PROSTYCH ZASAD WŁAŚCIWEJ KONSERWACJI SKAFANDRÓW LUB ODZIEŻY NURKOWEJ:

1. Zawsze dezynfekuj i czyść sprzęt świeżą wodą po każdym nurkowaniu;

2. Dokładnie wysusz każdy element na wolnym powietrzu;

3. Nie zostawiaj na długo wilgotnego skafandra lub odzieży w torbie lub zamkniętym pojemniku;

4. Nie wystawiaj wilgotnej odzieży na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;

5. Przechowuj w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania promieniowania słonecznego.

W jaki sposób czyścić i dezynfekować skafandry i akcesoria neoprenowe?
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów