Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Pianka do pływania dla dzieci – Dlaczego Twoje Dzieci potrzebują termalnej ochrony?

OCHRONA SKÓRY ORAZ ZAPEWNIANIE ODPOWIEDNIEJ TEMPERATURY DZIECIOM I NASTOLATKOM W WODZIE

Dzieci kochają wodę.  Woda zadziwia i nakłania do odkrywania, czyni ich świat większym i bardziej ekscytującym. Zabawa w wodzie jest nie tylko przyjemna, ale jest też dla nich dobra. Czym więcej bawią się w wodzie, tym więcej okazji mamy my, dorośli, aby nauczyć je zasad zachowania bezpieczeństwa w wodzie oraz przybliżyć im środowiska wodne. Wyciąganie dzieci z domu promuje utrzymanie zdrowia tych małych ciał i umysłów.  A poza tym zabawa w wodzie to świetna rozrywka dla całej rodziny. Nasza miłość do wody rozwija się wcześnie i nigdy z niej tak naprawdę nie wyrastamy… mówię do was, przyszli nurkowie.

W naturze dzieci leży zabawa w wodzie i eksplorowanie jej, ale to nasz obowiązek, aby uchronić je od wszelkich zagrożeń.  Nigdzie nie odchodzimy, stosujemy się do zasad bezpieczeństwa, uczymy je pływać i unosić się na wodzie, ale często przeoczamy jedną rzecz – ochronę przed temperaturą, słońcem i stłuczeniami. Kiedy woda jest zimna, pianka do pływania dla dzieci może wydać się oczywistym rozwiązaniem, ale okaże się ona świetnym pomysłem również i w cieplejszej wodzie, a jest tak z następujących powodów.

DLACZEGO DZIECI I NASTOLATKOWIE POWINNI NOSIĆ PIANKI DO PŁYWANIA:

 • Pianki do Pływania dla Dzieci Zapobiegają Utracie Ciepła:  Przypomnij sobie czasy, kiedy jako dziecko chciałeś/aś pobawić się w morzu.  Nawet kiedy woda była zimna jak lód, wcale cię to nie obchodziło – tak czy siak miałeś/aś zamiar skakać pośród fal.  Zabawa w wodzie jest dla dzieci tak ekscytująca, że istnieje ryzyko, że nie zwrócą uwagi, że jest im zimno.  Bez pianki nawet lekkie wychłodzenie może szybko przerodzić się w najprawdziwszą hipotermię.   Może się to zdarzyć nawet w tropikalnych wodach.  O ile woda nie jest rzeczywiście w tej samej temperaturze, co ciało (średnio 36,6 stopni), zawsze będzie zachodzić utrata ciepła.  Pianka pozwala odizolować drobne ciało twojego dziecka od otaczających je fal.  Pozwoli dzieciom bawić się bezpiecznie (i wygodnie) w wodzie tak długo, jak tylko ty im na to pozwolisz.
 • Pianki do Pływania dla Dzieci Chronią Przed Poparzeniami:  Temperatura wody nie jest jedyną rzeczą, która może szybko zamienić przyjemny dzień nad morzem w bardzo zły.  Meduza, która zwyczajnie będzie pływać w okolicy, może poparzyć dzieci, które jej nie zauważą.  Istnieje naprawdę wiele różnych małych stworzeń, które parzą i kąsają i mogą uszkodzić odsłoniętą skórę.  Zabawa wśród fal, nurkowanie z rurką czy głębiej pod wodą może też prowadzić do powstania otarć i stłuczeń.  Pianki nie tylko izolują dzieci od zimna, ale też chronią je od zagrożeń stwarzanych przez środowisko wodne.
 • Pianki do Pływania dla Dzieci Chronią je przed Promieniowaniem Słonecznym:  Możemy uznawać się za szczęśliwców, jeżeli nasi rodzice nakładali na nas krem z filtrem przeciwsłonecznym, kiedy szliśmy się bawić na podwórku jako dzieci.  Dzisiaj wiemy już jak bardzo słońce może zaszkodzić delikatnej skórze.  Jednak kremy z filtrem zmywają się i tracą swoje właściwości podczas zabawy w wodzie i trzeba je często nakładać ponownie.  Pianki do pływania dla dzieci, nawet najcieńsze pianki firmy BARE, chronią delikatną skórę przed działaniem promieni słonecznych bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.  Dzieci nie tylko będą mogły bawić się dłużej i lepiej, ale też podziękują ci za to, kiedy już dorosną.
 • Pianki do Pływania dla Dzieci Ułatwiają Unoszenie się na Wodzie: Pianki dla dzieci nie zastąpią prawdziwej kamizelki ratowniczej czy lekcji pływania, ale grubsze modele ułatwią nieco unoszenie się na wodzie.  Dodatkowa siła wyporu okaże się pomocna dla starszych dzieci, które uczą się nurkować z rurką, ponieważ dzięki nim unoszenie się na powierzchni stanie się nieco łatwiejsze.  Czym grubsza pianka, tym większa siła wyporu.  Jeżeli szukasz czegoś, co naprawdę ułatwi unoszenie się na wodzie niemowlętom uczącym się pływać.

PIANKI DO PŁYWANIA: OD NIEMOWLAKA PO NASTOLATKA

Pianka działa poprzez ogrzewanie wody, która zatrzymuje się pomiędzy ciałem a wnętrzem piankowego kombinezonu.  Czym mniej wody wpływa do pianki i z niej wypływa, tym więcej ciepła dla twojego dziecka.  Zakupienie większego rozmiaru, który będzie dalej pasował na dziecko, kiedy to już podrośnie, jest kuszące, ale luźna pianka nie będzie działać tak jak powinna.  Podczas dobierania dziecku pianki, powinna ona być dopasowana do ciała i pozostawiać bardzo mało wolnej przestrzeni.  Koszulki typu rashguard chronią przed otarciami i działaniem promieni słonecznych, ale noszenie ich pod pianką osłabi jej działanie.  Podczas zakładania kombinezonu piankowego, twoje dziecko powinno najpierw zdjąć koszulkę.

Pianki dla Niemowlaków:  Kiedy dzieci mają już około dwóch latek, stają się bardziej niezależne w wodzie i chcą spędzać więcej czasu na jej odkrywaniu.  Ten wiek jest dobrym momentem, aby zacząć ubierać dziecko w piankę, ponieważ zapewni ona ochronę przed słońcem, da ciepło i zapobiegnie otarciom i stłuczeniom, jeżeli dziecko nie chodzi jeszcze zbyt pewnie.

 • 1mm Guppy Shorty:  Krótka neoprenowa pianka o grubości 1,5mm zapewnia ochronę UV i ogrzewa nieco ciało, nie krępując przy tym ruchów. Przeznaczona do ciepłej tropikalnej wody i basenów.
 • 1mm Dolphin Floaty: Pianka Dolphin Floaty zapewnia ochronę UV, ciepło i wyporność, wszystko to w jednym kombinezonie.  Posiada wbudowane panele ułatwiające unoszenie się na wodzie, które można wyjąć, kiedy twoje dziecko będzie już dobrze radziło sobie z pływaniem.  Ta dziecięca pianka jest idealna dla niemowlaków uczących się pływać.
 • 2mm Tadpole Shorty:  Tadpole Shorty jest idealną pianką do zabawy pośród fal.  Zapewnia 2mm neoprenowego ciepła, a część piersiowa BARESKIN odprowadza wodę, a także chroni przed wiatrem oraz otarciami i stłuczeniami.

Pianki do Pływania dla Dzieci i Nastolatków:  Dzieci i nastolatkowie są bardziej aktywni w wodzie, a więc potrzebują lepszej ochrony.  Długie i krótkie kombinezony piankowe BARE przeznaczone dla dzieci są wytrzymałe i zaprojektowane tak, aby jak najdłużej utrzymywały ciepło.

 • 2mm Manta Shorty: Manta Shorty posiada wytrzymałą konstrukcję, część piersiową BARESKIN z 2mm neoprenu, zapewniając tym samym ochronę przed słońcem i stłuczeniami oraz ciepło.  Ta pianka jest idealna do zabawy w ciepłych morzach.
 • 3/2mm Manta Full:  Ta młodzieżowa pianka ma 3mm grubości w części zakrywającej korpus i 2mm w części zakrywającej ręce i nogi.  Zapewnia ona ochronę całego ciała, nie ograniczając przy tym swobody ruchów.  Nadaje się idealnie do poświęcenia długich godzin wodnym sportom w ciepłych wodach.
 • 5/4mm Manta Full: Długi kombinezon piankowy, 5mm grubości w części przykrywającej korpus i 4mm grubości w części zakrywającej ręce i nogi.  Perfekcyjnie pasuje do wody o średniej temperaturze.
 • 7/6 mm Manta Full: Kiedy woda robi się już chłodna, miej pewność, że twój mały wielbiciel wody nie zmarznie dzięki piance 7/6MM Manta Full.  Posiada ona dodatkowe elementy zapewniające ciepło, a więc jest idealna do poświęcenia wielu godzin surfowaniu, nurkowaniu z rurką lub nurkowaniu w głębinach.

Czy jesteś teraz gotowy/a, aby zapewnić swojemu małemu wielbicielowi wody piankę do pływania?

Pianka do pływania dla dzieci - Dlaczego Twoje Dzieci potrzebują termalnej ochrony?
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów