Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Na co zwrócić uwagę, wybierając maskę do nurkowania?

Maska do nurkowania to obowiązkowy element wyposażenia każdego nurka. Odpowiednio dobrana maska umożliwia wyraźne widzenie pod wodą i komfort podczas nurkowania. Czym się kierować przy wyborze maski do nurkowania? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. Życzymy udanej lektury.

Co warto wiedzieć przed zakupem maski do nurkowania?

Maska do nurkowania to ważny sprzęt nurkowy, który umożliwia wyraźne widzenie pod wodą. Przed jej zakupem warto zapoznać się z budową maski. Standardowa maska do nurkowania składa się z obudowy, szyby, paska mocującego i opcjonalnie rurki. Niezwykle ważne jest, aby przed zakupem maski sprawdzić materiały, z jakich jest wykonana oraz jej szczelność podczas przymierzania i dopasowania maski. Co więcej, przed zakupem należy też zwrócić uwagę na szybę, która powinna gwarantować szerokie pole widzenia. Ważnym parametrem jest też wielkość maski. Powinna być ona dokładnie dopasowana do twarzy, idealnie przylegać aby uniknąć dyskomfortu zalewania maski podczas nurkowania. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie komfortowa i szczelna.

Czym się kierować przy wyborze maski do nurkowania i jaką wybrać?

Podczas wybierania maski do nurkowania należy przede wszystkim odpowiednio dopasować jej rozmiar do wielkości i kształtu twarzy. Dobrym wyborem będzie maska z regulowanym paskiem, który da możliwość idealnego dopasowania do kształtu twarzy. Ciekawym wyborem jest też maska do nurkowania z wymiennymi szkłami, które są przeznaczone dla osób noszących szkła korekcyjne. Dobrze dopasowana maska będzie jak najbardziej przylegać do twarzy nurka i nie będzie przeciekać pod wodą.

nurkowie
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów