Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Jak działają komputery nurkowe?

Komputer nurkowy to urządzenie elektroniczne, które daje możliwość dokonania pomiarów, takich, jak czas i głębokość nurkowania. Ponadto mierzy on stopień nasycenia tlenkiem azotu. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas nurkowania. Na czym polega działanie komputerów nurkowych? Jak są one zbudowane? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie odpowiadamy na te pytania.

W jaki sposób zbudowane są komputery nurkowe?

Komputery nurkowe to urządzenie pomiarowe, które wyglądem przypomina tradycyjny zegarek. Wyróżniają się one sportowym designem i funkcjonalnością. Urządzenie to jest wyposażone w czytelny wyświetlacz i pasek, który umożliwia założenie komputera nurkowego na rękę. Co więcej, to niewielkie urządzenie ma także wbudowaną technologię Bluetooth i daje możliwość połączenia się ze specjalną aplikacją DiverLog +. Ponadto żywotność baterii komputera nurkowego to około 300 godzin, co pozwala na długie użytkowanie bez ponownego ładowania.

Na czym polega działanie komputerów nurkowych?

Komputer nurkowy działa na zasadzie ciągłego pomiaru najważniejszych parametrów, takich jak czas i głębokość nurkowania. Ponadto jest on wyposażony w specjalne oprogramowanie, które umożliwia też analizę poziomu nasycenia tkanek nurka azotem. Wszystkie niezbędne dane i wskazówki dotyczące tempa wynurzania są wyświetlane na panelu urządzenia. Dzięki temu nurek może czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas schodzenia pod powierzchnię wody. Warto też wspomnieć o tym, że komputer nurkowy określa czas, który dana osoba może spędzić pod wodą bez dokonywania dekompresji.

computers
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów