Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Jak dopasować skafander do nurkowania?

Skafander jest obowiązkowym wyposażeniem każdego profesjonalnego nurka. Kombinezon zabezpiecza ciało przed wychłodzeniem pod wodą, a dodatkowo chroni przed urazami i zapewnia swobodę ruchów. Ważne jest, aby skafander był nie tylko odpowiednio dopasowany do danej osoby, ale też wygodny. Z poniższego artykułu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania skafandra i czym powinien się on wyróżniać.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze skafandra do nurkowania?

Skafander powinien być przede wszystkim dobrany do temperatury wody, w której zamierza się nurkować. Powinien on zapewniać komfort termiczny, jednak nie może być on zbyt gruby. Do nurkowania w ciepłych wodach warto wybrać skafander mokry wykonany z cienkiej pianki neoprenowej. Z kolei do nurkowania w chłodnych wodach warto wybrać skafander suchy, który jest całkowicie szczelny i elastyczny. Dodatkowo do suchego skafandra watro dobrać ocieplacze, które zwiększą komfort termiczny pod wodą. Podczas wybierania skafandra warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Dobrym wyborem będą neoprenowe skafandry BARE lub skafandry suche wyprodukowane z lekkiej i odpornej na przetarcia Cordury i Nylonu.

Czym powinien się charakteryzować dobry skafander do nurkowania?

Odpowiednio dobrany skafander powinien być przede wszystkim wygodny i elastyczny. Nie może on krępować ruchów i obcierać ciała. Ponadto powinien być wykonany z odpornego, a zarazem lekkiego materiału, który będzie bezpieczny dla skóry. Dobry skafander powinien też idealnie przylegać do ciała i zabezpieczać je przed wychłodzeniem. Co więcej, skafander powinien się też wyróżniać wysoką jakością wykonania. Ważne jest, aby kombinezon do nurkowania miał solidnie wykonany suwak, który zapobiega przed przenikaniem wody do wnętrza skafandra.

×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów