Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Evoke: 5 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć

Niektórzy mogą wskoczyć w 5mm piankę, aby nurkować w chłodnych wodach Kalifornii, za to inni będą potrzebowali 7mm pianki, żeby nurkować w znacznie cieplejszych wodach Południowej Florydy. To nie jest kwestia płci, to kwestia tego, że każdy nurek jest inny. Nawet jeśli ktoś jest w stanie wytrzymać dyskomfort odczuwany w chłodniejszej wodzie, nie oznacza to, że musi tak być. Utrzymywanie ciepła podczas całego nurkowania ma zalety, takie jak mniejsze zużycie powietrza, bardziej efektywne odsycanie się z gazu i dłuższe nurkowania.

Evoke to prawdopodobnie najcieplejszy mokry skafander na świecie, jest to damski odpowiednik popularnego skafandra Reactive. Najwyższej jakości mokry skafander przeznaczony dla aktywnych kobiet-nurków, który może poszczycić się wieloma zaletami, jak na przykład zastosowanie najnowszych technologii materiałowych oraz zaawansowaną konstrukcją. Zaprojektowany specjalnie dla kobiet, dzięki czemu zapewnia lepsze, bardziej komfortowe dopasowanie.

Wiele cech sprawia, że EVOKE to skafander inny niż wszystkie, ale pięć przedstawionych poniżej należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.

ECN – sprzedaż systemów nurkowych

MATERIAŁ

Elastyczność i rozciągliwość to nie jedyne cechy materiału zastosowanego w Evoke. Technologia  Omnired® wykorzystuje materiał wzbogacony o 13 termoaktywnych minerałów, dzięki czemu oddawane przez ciało ciepło jest zamieniane w energię podczerwieni do ponownego wykorzystania. Energia podczerwieni kierowana jest z powrotem do ciała, zwiększając krążenie i ciepłotę ciała. W warstwie wewnętrznej, przypominającej plaster miodu, w obrębie klatki piersiowej zastosowano tkaninę typu high-loft, aby zapewnić większą ciepłotę w części centralnej. W pozostałych obszarach skafandra zastosowano tkaninę typu low-loft dla zapewnienia elastyczności. Zarówno high-loft jak i low-loft są objęte technologią  Omnired®.

KOMFORTOWA KRYZA SZYJNA

Zapomnij o niewygodnej, przeszkadzającej ci kryzie szyjnej, podczas gdy siedzisz na łodzi i czekasz na nurkowanie. Evoke posiada kryzę szyjną z rzepem Velcro® oraz z 360-stopniowym uszczelnieniem na szyję, co zapewnia indywidualne i komfortowe dopasowanie. Gdyby to miało nie wystarczyć, modele 5mm i 7mm są wyposażone w krótki zamek pod szyją, umiejscowiony z przodu dla łatwego dostępu. Wystarczy jedno pociągnięcie zamka i nic nie będzie cię dusić ani uwierać.

DOPASOWANIE 

Choć wydaje się niemożliwe, aby jeden mokry skafander pasował na każdą kobietę, to w przypadku Evoke prawie tak jest. Evoke cechuje się anatomicznie dopasowanym trójwymiarowym krojem. Co to oznacza? Oznacza to, że został zaprojektowany z uwzględnieniem kobiecych kształtów. Lepsze dopasowanie skafandra ogranicza ilość wpływającej i wypływającej wody, co z kolei przekłada się na większy komfort cieplny. Evoke dostępny jest w rozmiarach od 6 do 14, rozmiary w wersji Tall dostępne są dla wybranych opcji kolorystycznych.

ŁATWE UBIERANIE

Dobrze dopasowany mokry skafander powinien przylegać do ciała, ale jego ubieranie nie musi nastręczać trudności. Evoke oferuje rozwiązania, które ułatwiają ubieranie skafandra, tak aby nurek nie musiał prosić o pomoc czy też walczyć ze skafandrem. Długi (54cm) zatrzaskowy zamek na plecach sprawia, że zasunięcie Evoke to bułka z masłem. Wytrzymałe zamki (25cm) na kostkach w modelach 5mm i 7mm ułatwiają naciąganie skafandra przez nogi.

WYTRZYMAŁOŚĆ 

Ultramiękki i stylowy skafander wcale nie oznacza, że jest to delikatny element sprzętu. Evoke jest tak wytrzymały jak wytrzymali muszą być nurkowie. Oznacza to, że użyte materiały nie zaciągają się ani nie mechacą, a nakolanniki 3D z Armor Flexu 2.0 są wysoce elastyczne i odporne na ścieranie.

OSŁONA SUIT-SAVER W BONUSIE 

Dodatkowym ulepszeniem w obrębie kryzy szyjnej jest osłona Suit-Saver. Osłona Suit-Saver to osłona na rzep Velcro® na kryzie szyjnej, która zapewnia ochronę skafandra przed rozerwaniem czy zaciągnięciem materiału.

Evoke nie jest przeznaczony dla osób, które od czasu do czasu po prostu lubią się popluskać na falach. EVOKE został przeznaczony dla  kobiet uprawiających sporty wodne a zwłaszcza nurkowanie, które chcą zapewnić sobie lepszy komfort cieplny i dłuższe nurkowanie.

Evoke: 5 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów