Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

DNA Atomic Aquatics zaczyna się od metali.

Każdy projekt nowego produktu Atomic Aquatics zaczyna się od ostrożnej selekcji perfekcyjnego materiału. Nie pozwolimy kosztom ani trudnościom wytwórczym nas ograniczać. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego metalu w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów dla nurkowania. W wielu przypadkach wymaga to rozwinięcia nowych procesów produkcyjnych, które nigdy wcześniej nie były wykorzystane w przemyśle nurkowym. Materiały użyte do produkcji automatów nurkowych Atomic Aquatics są bardzo starannie dobrane, wykorzystujemy je  między innymi w modelach: M1 – Monel, T3 -Tytan, B2- Mosiądz, ST1 – Stal nierdzewną i tytan oraz w modelach Z2 i Z3 – Cyrkon
Monel stop R405 (nikiel – mosiądz) rozwinął się specjalnie dla środowiska morskiego. Stop monelu jest tak mocny jak stal a przy tym doskonale odporny na korozje w wodzie morskiej. Włąściwości monelu umożliwiają użycie automatu M1 z tlenem nawet do 100% przy zachowaniu wszystkich wytycznych producenta. Monel nie wymaga zewnętrznego pokrycia.
Tytan stop Ti-6AL-4V  jest najbardziej efektywnym materiałem do produkcji aurtomatów do nurkowania. Stop tytanu jest naszym znakiem rozpoznawczym przy każdym wzorze i produkcie.  Dzięki czemu automat jest bardzo odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne, a zarazem bardzo lekki. Stop tytanu Atomic Aquatics jest bardzo wysoce odporny na korozje i może przetrwać nawet 300 lat w wodzie o największym zasoleniu bez odrobiny śladów korozji. Nasze komponenty tytanu są precyzyjnie dobrane, połączone i nie wymagają zewnętrznego pokrycia.

  • tytan jest mocny jak stal ale połowe lżejszy
  • tytan jest bierny w wodzie morskiej podczas gdy stal rdzewieje, nieochraniany mosiądz staje sie zielony i ulega korozji a aluminium pokrywa się dołkami

Mimo, że Tytan jest bardzo egzotycznym drogim i trudnym do obrobienia materiałem  Atomic Aquatics  rozwinął efektywne procesy, które przynoszą najlepsze możliwe zyski i zalety przy możliwie najniższych kosztach. Teraz nurkowie korzystają z lekkiego, na wysokim poziomie i nie drogiemu w utrzymaniu automacie T3.
Mosiądz chromowany C36000 stop (miedzi i cynku) – Atomic Aquatics wykorzystuje mosiądz żeby zaoferować nurkom opcje tańszych i wysoce odpornych na korozję automatów. Jednak wszystkie mosiądze nie są takie same. Wykorzystywany przez naszą firmę stop mosiądzu jest najlepszy do naszych zastosowań. Użyliśmy również najlepszy typ miedzi, niklu i ozdobny chrom pokrywający w celu ochronnym mosiądz przed zmatowieniem.
Przez który automat chciałbyś oddychać?
Poniżej prezentujemy rzeczywiste zdjęcie pokazujące efekty korozyjne wody morskiej na tuby automatów do oddychania po sześcio –  miesięcznym teście poddanym na działanie moczenia w słonej morskiej wodzie. Konkurencyjna konwencjonalna tuba ( na zdjęciu pierwsza od góry) nie może konkurować z tytanową tubą do oddychania Atomic Aquatics ( na zdjęciu pierwsza od dołu), która pokazuje brak korozji. Tuba z mosiądzu Atomic Aquatics, która jest pokryta Zirconium nie poddałaby się taż mocnej korozji jak tuba firm konkurencyjnych.
ECN – sprzedaż systemów nurkowych

 Górna tuba z mosiądzu – konkurencji dolna tuba z tytanu – Atomic Aquatics

 

DNA Atomic Aquatics zaczyna się od metali.
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów