Nurkowanie ECN

AKTUALNOŚCI

Dlaczego niektóre elementy wyposażenia nurkowego są z neoprenu?

Sprzęt służący do nurkowania wytwarzany jest z neoprenu. Warto wiedzieć czemu materiał ten zawdzięcza swoją popularność.

Profesjonalny sprzęt do nurkowania

Nurkowanie to wspaniałe hobby. Wymaga ono jednak odpowiedniego przygotowania. Wówczas stanowi przyjemność. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w płetwy, kombinezon, maskę i butlę. ECN oferuje sprzęt do nurkowania najlepszych marek, których jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem, a wśród nich należy wymienić: Atomic Aquatics, Bare, Hollis, Hollis Rebreathers, Sthalsac, Zeagle, Finnsub, LookClear. W ofercie poza butlami znajdziemy wszystko, co jest potrzebne, wykonane w najwyższej jakości. Na uwagę zasługuje fakt, że zdecydowana większość wyrobów wykonana jest z neoprenu. Warto wiedzieć więcej na temat tego materiału.

Czemu neopren?

Neopren jest materiałem, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to sztuczny materiał gumowy, który ma sporo zalet, które przekładają się na komfort nurkowania. Najważniejszą cechę stanowią właściwości izolacyjne. Materiał ten  przede wszystkim chroni przed wychłodzeniem, co pozwala na o wiele dłuższe przebywanie w wodzie. Warto zauważyć, że struktura materiału to w przybliżeniu wiele pęcherzyków powietrza o mikroskopijnym rozmiarze, dzięki temu jest on bardziej elastyczny, jest lekki, a przy tym wyróżnia się wysokimi właściwościami wypornościowymi. Kluczowe jest to, że w przeciwieństwie do np. lateksu, neopren nie podrażnia skóry i jest przyjemny w dotyku. Stosowany jest także dlatego, że jest przede wszystkim bardzo trwały i odporny na rozmaite uszkodzenia, zachowuje także swoją elastyczność nawet przy niskich temperaturach. W zestawieniu więc z innymi materiałami neopren po prostu stanowi wciąż najlepsze możliwe rozwiązanie. Dzięki niemu nurkowanie jest przyjemnością i może być wykonywane przez długi czas nawet w bardzo trudnych warunkach wodno-atmosferycznych.

 

BARE UWAll
×

Koszyk

Kobieta z zegarkiem do nurkowania Geo Air

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco.

Zaloguj się

Tabela rozmiarów