BOX

0

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby działać jeszcze lepiej. rozumiem

Zadbaj o Swój suchy skafander.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I PIELĘGNACJI SUCHEGO SKAFANDRA X-Mission DO NURKOWANIA:

Suchy skafander jest bardzo przydatny, zarówno do nurkowania zimą jak również w innych porach roku. Zapewnia ochronę podczas nurkowania i  zapobiega utracie ciepła podczas długich eksploracji w jaskiniach i wrakach. Odpowiednio dopasowany skafander zapewni Ci komfortowe nurkowanie. Suchy skafander X-Mission sprawi , że nie będzie to zimne przygnębiające doświadczenie lecz przyjemność podczas każdego nurkowania. 

ODPOWIEDNIE DOBRANIE ROZMIARU SUCHEGO SKAFANDRA X-MISSION:

Zanim zaczniesz nurkować z suchym skafandrem X-Mission, koniecznie dopasuj odpowiedni rozmiar. Upewnij się, że pasuje on do Twojej budowy ciała i wszystkie uszczelnienia (przy nadgarstkach i szyi) są dopasowane do Ciebie. Dostępnych jest 16 rozmiarów męskich i 5 rozmiarów damskich X-Mission. Łatwo więc znaleźć odpowiedni rozmiar nie przepłacając za szycie na miarę. W Bare szycie na miarę jest ostatecznością. Możesz dokładne dopasować skafander u lokalnego detalicznego sprzedawcy BARE. 

Podczas przymierzania suchego skafandra do nurkowania X-Mission upewnij się, że masz na sobie najgrubszą bieliznę jaką posiadasz. Tak przygotowany, włóż skafander X-Mission i wykonaj testy sprawdzające zakres ruchowy, aby upewnić się, że skafander nie ogranicza Twoich ruchów. Jeśli w jakikolwiek sposób Twoje ruchy są skrępowane, weź rozmiar większy. Gdy znajdziesz już właściwy, odpowiednio przeszkolony sprzedawca pomoże Ci dopasować uszczelnienia na szyję i nadgarstki. Wszystkie powinny przylegać, jednak nie zbyt ciasno.

ZAMKI W SUCHYM SKAFANDRZE X-MISSION:

Gdy skafander jest już dopasowany, czas pomyśleć o zamkach. Odpowiednia pielęgnacja zamka w skafandrze jest prawdopodobnie najważniejsza, aby przedłużyć przydatność suchego skafandra X-Mission. Dbanie o zamek zapewnia suche nurkowanie za każdym razem, a częste smarowanie zamka przedłuża jego żywotność. Nanieś smar dołączony do skafandra X-Mission na samym końcu zamka, z przodu oraz wewnątrz.  Jeżeli skafander jest dłuższy czas nieużywany powtórz czynności związane ze smarowaniem. Podczas przechowywania i transportu zamek powinien być zamknięty.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI SUCHEGO SKAFANDRA X-MISSION:

  1. Nie wystawiaj skafandra na działanie promieni słonecznych oraz nadmierne ciepło.
  2. Przepłucz skafander wodą po każdym nurkowaniu. Powieś skafander do wysuszenia.
  3. NIE STOSUJ wosku do zamka, aerozolu lub smarów na bazie parafiny, gdyż wpłynie to niekorzystnie na zamek i materiał skafandra. Używanie tych produktów ułatwia osadzanie się brudu i piasku sprawiając trudności przy korzystaniu z zamka. 
  4. Delikatnie wyczyść zamek używając miękkiej szczoteczki do zębów. Gdy zajdzie taka potrzeba, użyj wody z odrobiną mydła.
  5. Przechowuj skafander, upewniając się, że jest czysty i całkowicie suchy. Zwiń go do torby na skafander dołączonej do zestawu i przechowuj w suchym, chłodnym miejscu, możesz również przechowywać skafander powieszony na wieszaku w suchym pomieszczeniu, lecz zwróć uwagę aby nie przechowywać go w pobliżu grzejnika lub innego urządzenia które emituje ciepło. 
  6. Stosuj wyłącznie smary do zamków rekomendowane przez producenta. Dla zamków TIZIP MasterSeal, możesz także użyć środka McNett Zip Tech. Jeśli odpowiednio dbasz o swój suchy skafander, będziesz mógł cieszyć się nim przez długi czas. Perfekcyjnie dopasowany suchy skafander do nurkowania X-Mission wykonany z wytrzymałych materiałów, zapewniający świetną mobilność, posiadający funkcjonalne kieszenie oraz specjalny „slim cut design” zapewni Ci lata świetnego zabezpieczenia podczas wszystkich typów nurkowania.

Informacje dotyczą również innych modeli skafandrów suchych Bare

ZNAJDŹ SPRZEDAWCĘ już dziś, aby zaopatrzyć się w suchy skafander X-Mission.

< wróć do listy aktualności
dodano 10 May 2016